REGULAMIN KSZTAŁCENIA UCZESTNIKÓW (W TYM LEKARZY)
W RAMACH PROWADZENIA KURSÓW Z ULTRASONOGRAFII UKŁADU MIĘŚNIOWO-SZKIELETOWEGO
PRZEZ NZOZ ARNICA TOMASZ POBOŻY
Sposób organizacji i tryb kształcenia
- Wykłady naukowe i zajęcia praktyczne w trakcie każdego kursu trwają zawsze w każdej lokalizacji do 9-18 godzin dydaktycznych.
- Kursy są organizowane w Warszawie (z pominieciem kursów doszkalających) wynajmowanych salach konferencyjnych w hotelach, prywatnych placowkach NZOZ lub w przystosowanych do tego obiektach spełniających ogólnie przyjęte standardy.
- Kursy mają formę wykładów i zajęć praktycznych, podczas których uczestnicy poznają zagadnienia przedstawiane w formie prezentacji multimedialnej, wykładu i zajęć praktycznych. W trakcie wykładów i zajęć praktycznych uczestnicy mają możliwość zadawania pytań i przedstawiania sytuacji z własnej praktyki zawodowej.
Prawa i obowiązki uczestników kursów
- Dostęp do kursów jest płatny.
- Uczestnicy będą rekrutowani poprzez reklamę w mediach branżowych (prasa, portale internetowe), własne strony internetowe (www.tomaszpobozy.pl, www.zawszewruchu.pl i www.usgstawow.pl), imienne zaproszenia przesyłane pocztą oraz e-mailem, ulotki i foldery drukowane oraz elektroniczne.
- Warunkiem uczestnictwa w kursach jest przesłanie lub wypełnienie na stronie internetowej wskazanej przez Organizatora poprawnie wypełnionego Formularza Zgłoszeniowego oraz dokonanie wpłaty na konto Organizatora, podane każdorazowo na w/w druku lub na stronie internetowej – nie później niż w terminie podanym każdorazowo na w/w druku lub na stronie internetowej.
- Uczestnik ma zapewnione przerwy wynikające z harmonogramu wydarzenia.
- Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 r. w sprawie sposobów dopełniania obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, za udział w kursie medycznym, lekarz uzyskuje jeden punkt edukacyjny za każdą godzinę zajęć dydaktycznych.
- Potwierdzeniem udziału w wydarzeniu organizowanym przez NZOZ ARNICA TOMASZ POBOŻY, jest zaświadczenie wydane po jego zakończeniu przez Organizatora.
Zakres obowiązków wykładowców i Organizatora
- Wykładowca jest zobowiązany do punktualnego rozpoczynania i kończenia zajęć.
- Wykładowca jest zobowiązany do przedstawiania wiedzy zgodnej z kierunkiem i treścią ulotki informacyjnej, opartej na wiarygodnych danych naukowych oraz zgodnej z aktualnym stanem wiedzy.
- Wykładowca jest zobowiązany do uaktualniania swojej wiedzy.
- Organizator zobowiązuje się do przekazania za pośrednictwem m.in. swojej strony internetowej wszystkim osobom zainteresowanym poszerzonej oferty zawierającej zagadnienia mające być przedmiotem szkolenia i potencjalne korzyści wynikające z udziału w szkoleniu.
- W przypadku szczegółowych pytań dotyczących zagadnień sz
- Organizator zobowiązuje się do należytej staranności w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia wydarzenia.
- W sytuacji losowej, w której zaplanowany wcześniej wykładowca nie będzie mógł uczestniczyć w wydarzeniu, Organizator zapewni zastępstwo w postaci wykładowcy z podobnym doświadczeniem i w wykładzie i zajęciach praktycznych w podobnym temacie.
Sposób prowadzenia potwierdzania ukończenia kształcenia
- Organizator przewiduje możliwość zadawania pytań zarówno ze strony wykładowcy, jak i uczestników oraz krótkie moderowane dyskusje.
- Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymują zaświadczenie uczestnictwa wydane przez Organizatora.
- Na zaświadczeniu wyszczególnione są następujące informacje:
- imię i nazwisko uczestnika,
- tytuł kursu,
- data i miejsce kursu,
- liczba uzyskanych punktów edukacyjnych,
- podstawy prawne uzyskania punktów edukacyjnych,
- podpis kierownika.
Wysokość opłat za uczestnictwo w kształceniu
- Cena uczestnictwa w kursie jest każdorazowo podawana w materiałach informacyjnych.
- Odpłatność za uczestnictwo w kursie obejmuje:
- uczestnictwo w wykładach i przewidzianych programem kursy warsztatach,
- materiały do notowania,
- przerwę/ lunch.
- Dojazd, nocleg i ewentualny parking uczestnicy opłacają we własnym zakresie, a Organizator może pomóc uczestnikom w ich zorganizowaniu.
Postanowienia szczegółowe
- Organizator zobowiązuje się do przyjęcia zgłoszenia: dokonanego telefonicznie, pocztą lub poprzez e-mail i wpisania osoby na listę oraz przekazania tej osobie w formie ustnej lub pisemnej potrzebnych do dokonania wpłaty danych lub innych informacji o organizowanym wydarzeniu.
- Po zarejestrowaniu i zaksięgowaniu wpłaty na koncie Organizatora, osoba zostaje wpisana na listę uczestników.
- Tematyka kursów jest określona w reklamach i ulotkach informacyjnych oraz jest zgodna z treścią przedstawioną w Naczelnej/ Okręgowej Izbie Lekarskiej.
- Rezygnacja z udziału w wydarzeniu powyżej 10 dni przed datą jego rozpoczęcia skutkuje zwrotem 50% opłaty rejestracyjnej, natomiast w przypadku rezygnacji w czasie krótszym, wpłacona przez uczestnika kwota nie będzie przez Organizatora zwracana. Wpłacona kwota stanowi wówczas koszty operacyjne związane z przygotowaniem wydarzenia.
- Rezygnacja z wydarzenia po wcześniejszym zgłoszeniu wymaga każdorazowo zachowania formy pisemnej. Za datę przyjęcia rezygnacji przyjmuje się datę otrzymania rezygnacji przez Organizatora.
- W przypadku nieobecności na kursie bez uprzedniego zgłoszenia rezygnacji, koszty uczestnictwa w wydarzeniu nie są przez Organizatora zwracane.
- W przypadku odwołania kursu z przyczyn niezależnych lub zbyt niskiej frekwencji, Organizator zobowiązuje się do:
- ustnego lub pisemnego powiadomienia osób, które zostały wpisane na listę uczestników,
- zwrotu wszelkich wpłaconych kwot bez potrąceń lub zaliczenia ich na najbliższy możliwy kurs o tej samej tematyce,
- zaproponowania innego, dogodnego terminu i powiadomienia uczestników.